M?sto Tova?ov
Naposledy aktualizováno: 1.3.2021

Oznámení:

Tento web je věnován pouze dětským čtenářům a mládeži. Knihy a informace pro dospělé čtenáře jsou k dispozici na webu knihovny- www.knihovnatovacov.cz


1. 3. 2021
Z důvodu nařízení vlády ČR a s platností od 1. 3. 2021 mohou knihovny poskytovat své služby i nadále jen v omezeném režimu tzn. prostřednictvím výdejního okénka nebo bezkontaktně.

 

Vzhledem k tomu, že v knihovně pro děti a mládež není možné zajistit výdejní okénko ani bezkontaktní výdej knih, proto se tato služba uskutečňuje na kontaktním místě v chodbě před knihovnou pro dospělé čtenáře v budově městského úřadu. Je nutné si tel. (581 706 961) nebo na e-mailu (knihovna@tovacov.cz) domluvit konkrétní termín (den a čas).

 

 

Městská knihovna v Tovačově oznamuje čtenářům, že i po dobu uzavření knihoven je možné se telefonicky nebo e-mailem domluvit na vrácení knih a to na tel. č. 581 706 961 nebo e-mailu knihovna@tovacov.cz. Na základě domluvy s pracovnicí knihovny je možné si půjčit další knížky, je však nutné mít vrácené všechny tituly zapůjčené v minulém roce a zaplatit si čtenářský poplatek na rok 2021, který je pro děti a žáky do 15 let 60 Kč. Knihy se vrací na kontaktním místě v budově Městského úřadu v Tovačově - v chodbě před knihovnou pro dospělé čtenáře a to pouze v domluveném termínu (den a čas).

Veškeré informace pro dospělé čtenáře (rodiče dětí) a žáky ZŠ jsou k dispozici na tel. 581 706 961. 

 

 

 

Z důvodu nařízení vlády ČR č. 1376 ze dne 23. 12. 2020 zůstávají knihovny i v lednu 2021 uzavřeny.

Výpůjčky budou prodlouženy a poplatky z prodlení po tuto dobu nebudou čtenářům účtovány.

 

 

 

 

VÁNOČNÍ PŘÁNÍ:

 

 

 

OZNÁMENÍ:

Ve středu 9. 12. 2020 bude v dětské knihovně otevřeno a to v běžnou půjčovní dobu od 13 - 16 hod. Následující středu 16. 12. bude zavřeno a nebude možné již vrátit knihy ani do knihovny pro dospělé čtenáře. Půjčování v novém roce bude podle vyhodnocení epidem. situace a nařízení vlády. Aktuální informace budou dostupné na webu knihovny a budou zveřejněny písemným oznámením u vchodu do knihovny.

 

Oznámení:

 

Od 23. 11. 2020 zůstávají knihovny na základě vládního nařízení i nadále až do odvolání uzavřeny, ale mohou poskytovat své služby v omezeném režimu, tzn. formou bezkontaktního půjčování nebo prostřednictvím výdejového okénka, což však prostory tovačovské knihovny pro děti a mládež neumožňují.

 

Dětské knihy je možné vrátit do knihovny pro dospělé čtenáře, která se nachází na náměstí v přízemí budovy městského úřadu.

Půjčení dětských knih je možné prostřednictvím výběru z on-line katalogu nebo po dohodě s pracovnicí knihovny. Knihy jsou vydávány na základě telefonické nebo e-mailové domluvy v pondělí a ve čtvrtek v době od 8 - 11, 14 - 17 hod. ve vymezeném prostoru knihovny pro dospělé čtenáře.

 

Upozorňuji čtenáře, kteří mají zapůjčené knihy delší dobu, než byl zcela omezený provoz knihoven, aby během měsíce prosince vrátili všechny tituly do knihovny pro dospělé čtenáře ve výše uvedené době.

 

Městská knihovna pro dospělé čtenáře bude zajišťovat své služby do pondělí 14. 12. Bližší informace a objednávky knih na tel.: 581 706 961 (pouze v pondělí a ve čtvrtek) nebo na e-mailu knihovna@tovacov.cz (kdykoliv).

 


 

 

*************************************************************

 

 

 


************************************************************

Od ledna se vybírají čtenářské poplatky na rok 2020.

Roční poplatek pro děti a mládež do 15 let je 60 Kč a je možné jej zaplatit i v knihovně pro dospělé čtenáře na náměstí v půjčovní dny - pondělí a čtvrtek od 8 - 12, 13 - 17 hod.
 
************************************************************

Informace pro žáky II. stupně ZŠ a studenty SŠ - do knihovny byly zakoupeny další knihy z doporučené četby z české i světové literatury.   


************************************************************


 


************************************************************

V knihovně jsou k dispozici nové knihy, mezi kterými jsou zajímavé encyklopedie, dobrodružné příběhy, romány pro dívky, knížky s velkými písmeny pro začínající čtenáře,
pohádkové večerníčky a leporela pro nejmenší.

Služba pro žáky ZŠ:

Sháníte nějakou knížku do školy nebo si chcete přečíst to, co vám doporučil(a) kamarád nebo kamarádka? Potřebujete jen PC připojený k internetu a zjistíte to, aniž byste museli přijít do knihovny. Na webu tovačovské knihovny je on-line katalog, ve kterém jsou k nalezení všechny knížky této knihovny.


************************************************************