M?sto Tova?ov
Naposledy aktualizováno: 27.11.2020

Oznámení:

Tento web je věnován pouze dětským čtenářům a mládeži. Knihy a informace pro dospělé čtenáře jsou k dispozici na webu knihovny- www.knihovnatovacov.cz

*****************************************************

 

OZNÁMENÍ:

 

Od 23. 11. 2020 zůstávají knihovny na základě vládního nařízení i nadále až do odvolání uzavřeny, ale mohou poskytovat své služby v omezeném režimu, tzn. formou bezkontaktního půjčování nebo prostřednictvím výdejového okénka, což však prostory tovačovské knihovny pro děti a mládež neumožňují.

 

Dětské knihy je možné vrátit do knihovny pro dospělé čtenáře, která se nachází na náměstí v přízemí budovy městského úřadu.

Půjčení dětských knih je možné prostřednictvím výběru z on-line katalogu nebo po dohodě s pracovnicí knihovny. Knihy jsou vydávány na základě telefonické nebo e-mailové domluvy v pondělí a ve čtvrtek v době od 8 - 11, 14 - 17 hod. ve vymezeném prostoru knihovny pro dospělé čtenáře.

 

Upozorňuji čtenáře, kteří mají zapůjčené knihy delší dobu, než byl zcela omezený provoz knihoven, aby během měsíce prosince vrátili všechny tituly do knihovny pro dospělé čtenáře ve výše uvedené době.

 

Městská knihovna pro dospělé čtenáře bude zajišťovat své služby do pondělí 14. 12. Bližší informace a objednávky knih na tel.: 581 706 961 (pouze v pondělí a ve čtvrtek) nebo na e-mailu knihovna@tovacov.cz (kdykoliv).

 


 

 

*************************************************************

 

 

 


************************************************************

Od ledna se vybírají čtenářské poplatky na rok 2020.

Roční poplatek pro děti a mládež do 15 let je 60 Kč a je možné jej zaplatit i v knihovně pro dospělé čtenáře na náměstí v půjčovní dny - pondělí a čtvrtek od 8 - 12, 13 - 17 hod.
 
************************************************************

Informace pro žáky II. stupně ZŠ a studenty SŠ - do knihovny byly zakoupeny další knihy z doporučené četby z české i světové literatury.   


************************************************************


 


************************************************************

V knihovně jsou k dispozici nové knihy, mezi kterými jsou zajímavé encyklopedie, dobrodružné příběhy, romány pro dívky, knížky s velkými písmeny pro začínající čtenáře,
pohádkové večerníčky a leporela pro nejmenší.

Služba pro žáky ZŠ:

Sháníte nějakou knížku do školy nebo si chcete přečíst to, co vám doporučil(a) kamarád nebo kamarádka? Potřebujete jen PC připojený k internetu a zjistíte to, aniž byste museli přijít do knihovny. Na webu tovačovské knihovny je on-line katalog, ve kterém jsou k nalezení všechny knížky této knihovny.

Jak to zjistíte?
* Připojte se k internetu a napište si webové stránky knihovny:

http://www.knihovnatovacov.cz/ ( webové stránky pro dospělé čtenáře)

* Po jejich otevření si klikněte pod modrým logem na malý obrázek  katalogu, který se zobrazí ve větší velikosti.
* Pokud znáte spisovatele a chcete zjistit jaké knížky jsou od něj v knihovně, tak napište jeho příjmení do kolonky "autor" a dejte "enter" nebo "hledej". Zobrazí se všechny jeho knížky, které jsou v tovačovské knihovně.
*Když vás zaujme některá z nich, klikněte na její název a objeví se informace o této knížce a zároveň zjistíte, jestli je momentálně v knihovně nebo ji má někdo půjčenou.
* Pokud znáte název knihy a potřebujete zjistit, kdo ji napsal, tak  napište její název na označený řádek "název" a stejným postupem ("enter" nebo "hledej") se zobrazí autor knihy.
* Pokud neznáte ani spisovatele ani název a potřebujete zjistit nějakou knížku např. o ekologii, biologii, přírodě apd., napíšete konkrétní výraz toho, co hledáte, na řádek označený "klíčové slovo" a opět dáte "enter" nebo "hledej" a na PC se zobrazí všechny knihy, které jsou zaměřeny na hledaný výraz.

V případě, že knihu potřebujete co nejdřív (doporučená četba do školy), můžete si ji rezervovat na mailu: knihovna@tovacov.cz

Tento nebo podobný katalog se používá v každé knihovně a pro čtenáře je to velmi dobrý pomocník při vyhledávání knížek.

************************************************************